Dowód osobisty i prawo jazdy w Wallet

Apple Wallet jest bardzo przydatną aplikacją, w której nie trzymamy już tylko kart do bankomatu, ale również od ostatniej aktualizacji systemu, możemy dodać paszport covidowy.

Dalsze dokumenty w Apple Wallet

W stanie Arizona od teraz jest możliwe, aby dołączyć do Wallet również dowód osobisty i prawo jazdy. Można nimi zarządzać oczywiście przez iPhone’a i Apple Watch. Do tego należy wgrać do aplikacji swoje prawo jazdy i Arizona ID (rodzaj dowodu osobistego). Jeśli to już mamy możemy się posługiwać na wybranych lotniskach. Użytkownik jest proszony o wypełnienie ankiety na ekranie, które jest potwierdzane później przez Face ID lub Touch ID. Odblokowywanie urządzenia nie jest potrzebne. Dane dokumentu osobistego są oczywiście zaszyfrowane i tylko takie dane są przesyłane, które są wymagane do identyfikacji.

Wczytanie prawa jazdy i dowodu do Wallet nie różni się wiele od wczytania karty kredytowej. Należy zeskanować przód i tył dokumentu. Dodatkowo jest tutaj konieczne selfie użytkownika. Jako dodatkowe potwierdzenie zabezpieczeń konieczne są podczas rejestracji parę ruchów głową. Minimalne wymagania to iPhone 8 z systemem iOS 15.4 oraz Apple Watch 4 z watchOS 8.4.

Gdzie jest to możliwe?

Użycie tych dokumentów w Apple Wallet jest możliwe w Arizonie w wybranych punktach TSA w Phoenix Sky Harbor International Airport. Następne stany, które będą oferowały takie rozwiązanie to Colorado, Hawai, Mississippi, Ohio i Puerto Rico. Dla stanów Connecticut, Georgia, Iowa, Kentucky, Maryland, Oklahoma i Utah Apple zapowiedziało tą usługę na początek września.

macpretorians

Źródło: macwelt

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: