Apple TV+ pokaże Baseball

Co miało miejsce podczas Keynote 8 marca, a czego jeszcze nie powiedziałem, to wprowadzenie sportu do Apple TV+. Apple urozmaica swoją usługę o kolejnych klientów docelowych – zapalonych sportowców.

„Friday Night Baseball“ startuje 8 kwietnia na Apple TV+

Apple będzie pokazywać teraz zawodową ligę baseballa Major League Baseball (MLB). Największym problemem do tej pory było to, że właściciele klubów dość ostro pertraktowali z graczami, jeśli chodzi o ich kontrakty. W pewnym momencie wydawało się, że sezon zostanie odwołany. Jednak udało się dojść do porozumienia a Apple mogło ogłosić, że będzie na żywo pokazywać mecze tej ligi. Na razie co tydzień w piątek będą pokazywane 2 spotkania, w sezonie ok. 50 spotkań. Od 8 kwietnia będą mogli się cieszyć tymi transmisjami….no właśnie, kto? Niestety nie wszyscy. Na razie taką możliwość będą mieli użytkownicy w USA, Chinach, Australii, Brazylii, Japonii, Meksyku, Puerto Rico, Korei Południowej i Wielkiej Brytanii. Następne kraje mają dojść później. Nie rozumiem, dlaczego nie zostało to wprowadzone od razu dla wszystkich krajów, ale HomePoda mini dalej nie mamy w Polsce, więc decyzje z Cupertino nie zawsze muszą być jasne i klarowne.

Sport obok seriali w usługach streamingowych

Taką właśnie tendencję można oglądać w ostatnim czasie i to bardzo dobra tendencja moim zdaniem. W Polsce dobrym przykładem jest TVN Player, który pokazywał wszystkie mecze Australian Open, a seriale produkowane tylko dla Player’a są naprawdę dobrej jakości. Inną platformą streamingową, która proponuje sport obok seriali to Viaplay. Właścicieli wykupili parę sezonów Bundesligi i był to na pewno strzał w dziesiątkę. Cieszy mnie to, że Apple też widzi możliwości w sporcie, chociaż osobiście wolałbym NBA. Na pewno jednak nie mogą wprowadzać takich ograniczeń jak to zrobili teraz. Mam nadzieję, że ten stan przejściowy bardzo szybko zniknie.

macpretorians

Jedna myśl na temat “Apple TV+ pokaże Baseball

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: