iPhone 14 bez notch’a?

Notch towarzyszy nam w iPhone’ach od premiery iPhone’a X. Najpierw wyśmiewany przez wszystkich, potem … kopiowany również przez wszystkich. Jednak od dłuższego czasu mówi się o usunięciu Notch’a w takiej formie w jakiej jest w tej chwili.

Apple ma pomysł na usunięcie Notch’a

Apple planuje usunąć Notch’a. W niektórych modelach iPhone’a 14, który pojawi się na rynku w tym roku, zobaczymy nowy design. Face ID ma otrzymać wycięcie w formie pigułki a obok ma pojawić się okrągłe wycięcie na kamerkę.

Po zastosowaniu nowego designu w modelach 14 Pro, mówi się o przyjęciu nowego wyglądu we wszystkich modelach iPhone’a serii 15 w roku 2023. Takiego zdania jest ekspert na rynku wyświetlaczy Ross Young. O takim wyglądzie mówiło się już na początku tego roku, lecz tym razem Young idzie w swoich przypuszczeniach dalej.

iPhone 15 wg Ross’a Young’a

Young spekuluje (pewnie ma do tego podstawy), że wycięcie na kamerkę w modelu 14 będzie miało ok. 5,631 mm. Taki wymiar pozwoli na to, aby w następnym roku można było to wycięcie jeszcze zmniejszyć. Co do Face ID, to Apple planuje już od jakiegoś czasu umieścić go pod wyświetlaczem. W takim przypadku nie potrzebowalibyśmy żadnego wycięcia na ekranie. Niestety wątpliwe jest, żeby technologia ta była gotowa na rok 2023.

Bardzo chętnie zobaczyłbym iPhone’a bez Notch’a. A Wy?

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply