Rozwój Twittera

W ostatnim czasie zauważam coraz większe znaczenie Twittera jako platformy społecznościowej. Coraz więcej ludzi odwraca się od wszechobecnego Facebooka i próbuje wprowadzić do swojego życia właśnie Twittera. Jednak wzrost zainteresowania twittami nie jest tylko i wyłącznie powodowane niechęcią do Facebooka. Sama firma dba o to, żeby Twitter rozwijał się nadal. I w ostatnim czasie robi to bardzo dynamicznie wprowadzając coraz to nowe funkcje.

Twitter Flock Timeline

Twitter oznajmił w lipcu 2021 r. , że pracuje nad nową alternatywą Timeline dla „zaufanych znajomych”. Alternatywa ta ma umożliwić użytkownikom dzielenie się twitami, które mogą zobaczyć tylko wybrane osoby.

Jak stwierdził twórca Alessandro Paluzzi, najnowsza wersja mobilnej aplikacji Twittera zawiera dalsze szczegóły o tym , jak ma funkcjonować ta lista. Podobnie jak w Instagramie „Bliscy znajomi”, Twitter Flock jest alternatywną linią czasu do dzielenia się treściami z danymi kontami a nie z każdym, kto nas obserwuje.

Użytkownicy mogą wybrać do tej listy do 150 osób. I tylko te wybrane osoby, które umieścimy na liście Flock, będą mogły widzieć tweety i odpowiadać na nie. Lista wybranych kont może być zaktualizowana w każdym momencie.

Bazując na twicie Paluzziego, ci, którzy zostaną usunięci z listy, nie będą o tym poinformowani. Tweety Flock będą oznaczone zielonym kolorem tak, abyśmy wiedzieli, że zostaliśmy wybrani do „Bliskich znajomych”.

Kiedy tak funkcja będzie dostępna, na razie nie wiadomo. Miejmy nadzieję, że po wszystkich testach, jak najszybciej będziemy mogli z niej korzystać.

Twitter testuje również przycisk „downvote”

Również w lipcu ubiegłego roku Twitter wprowadził nową funkcję, która początkowo była testowana w bardzo wąskim gronie. Chodzi o tak zwany przycisk „Downvote”, który jest porównywalny z kciukiem skierowanym w dół. Dzięki temu możemy ocenić negatywnie twity, który nam się nie spodobały.

Teraz Twitter zdecydował się na testy otwarte na całą społeczność. Wg Twittera wcześniejsze testy pokazały, że przycisk jest dość często wykorzystywany przy twitach obrażających innych lub nie dających żadnej konkretnej informacji lub odpowiedzi. Twitter sądzi, że dzięki takim działaniom jakość rozmowy może się tylko polepszyć.

A Wy jak sądzicie? Ulepszy to rozmowę czy nie?

macpretorians

 

Źródło: 9To5Mac appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: