Aplikacja dnia: 1Password

Problemy z hasłami i danymi do logowania ma prawie każdy z nas. Jak już wymyślimy jakieś dobre hasło, pojawia się kłopot z zapamiętaniem tych haseł. Jednak do dyspozycji mamy wiele programów do generowania haseł. Ja chciałem dzisiaj przedstawić jeden z nich.

1Password

Znalazłem i w tej chwili już sobie nie wyobrażam korzystania z moich zasobów bez używania 1Password. Aplikacja ta generuje silne hasła i przechowuje je. My ze swojej strony musimy ustawić tylko jedno silne hasło, właśnie do programu 1Password. Resztę haseł zapamiętuje za nas program. Bardzo ciekawą funkcją programu jest możliwość sprawdzenia przez program, które hasła zostały złamane. Hasła te są sprawdzane przez stronę Haveibeenpwned.com.

Oprócz złamanych haseł, program sprawdza hasła ponownie użyte lub słabe, strony internetowe, które nie są bezpieczne oraz pokazuje strony z dwuskładnikowym uwierzytelnieniem.

1Password to aplikacja nie tylko do zapamiętywania haseł czy loginów. To bardzo dobre narzędzie do przechowywania ważnych notatek, informacji o kartach kredytowych, czy dane prawa jazdy.

O 1Password pisaliśmy również tutaj.

Aplikację możemy pobrać z App Store lub bezpośrednio ze strony producenta. Poniżej króciutki film przedstawiający część możliwości programu.

A tutaj w krótkim filmie przedstawiam możliwości 1Password.

 

macpretorians

Jedna myśl na temat “Aplikacja dnia: 1Password

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: