Aplikacja dnia: Reeder 3.2.1

1200x630bb

Od zawsze miałem problem z ogarnięciem wszystkich interesujących mnie informacji. Przeskakiwałem po stronach w przeglądarce lub próbowałem coraz to nowszych czytników dla Maków. W końcu natrafiłem na ten, który przyniósł mi prawdziwy komfort przeglądania informacji.

Reeder 3.2.1

Reeder to bardzo estetyczny i wygodny czytnik wiadomości dla Maków. Pozwala on na prezentację artykułów w różnych szatach graficznych. Synchronizuje się z wieloma usługami (na przykład Feedly).

Reeder pozwala zmienić szatę graficzną wyświetlanych artykułów i posiada kilka wbudowanych schematów kolorystycznych. Artykuły może pokazać w takiej postaci, w jakiej znajdziemy je na stronie internetowej. Między tabelami poruszamy się za pomocą skrótów klawiaturowych, gestów lub tradycyjnie za pomocą myszki.

Poza możliwością czytania wiadomości z dodanych lokalnie kanałów RSS Reeder może połączyć się z usługami: Feedbin, Feedly, Feed Wrangler, Fever, FeedHQ, Inoreader, NewsBlur, Minimal Reader, The Old Reader, BazQux, Rader i Readability. Do niedawna mogliśmy bezpośrednio z Reedera udostępnić artykuł na Twitterze lub Facebooku. Jednak wraz z wydaniem ostatniego swojego systemu macOS Mojave, Apple wyłączyło możliwość utworzenia takich kont internetowych. Co za tym idzie, nie ma możliwości bezpośredniego udostępnienia artykułu z Reedera. Oczywiście można skopiować odnośnik do schowka.

Reeder 3 jest do pobrania za darmo w App Store. Silvio Rizzi, twórca tego programu, ma zamiar jeszcze w tym roku udostępnić wersję 4 dla swojego czytnika. Na pewno będzie płatna, ale wydaje mi się, że jest to program, na który warto wydać parę złotych.

Aplikacja ta dostępna jest również dla systemu iOS. Poniżej krótki film przedstawiający możliwości tego programu na iPhonie.

 

macpretorians

2 myśli na temat “Aplikacja dnia: Reeder 3.2.1

Dodaj własny

  1. no od kiedy mi go pokazałeś to nie ma dnia żebym chociaż raz nie zajrzał do reedera 🙂 czy to wieczorkiem na macu albo w przerwie w pracy na telefonie

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: