Aplikacja tygodnia: Gemini 2

Podwójne dane, czy to pliki, czy to foldery lub zdjęcia, bardzo szybko mogą doprowadzić do zapełnienia dysku . Dobry program do wyszukiwania i usuwania podwójnych plików, potrafi szybko oczyścić dysk i przywrócić do użytku wiele gigabajtów miejsca.

Gemini 2

Gemini 2 to jeden z najlepszych programów do wyszukania i usuwania podwójnych danych. Program skanuje Mac’a i podejmuje wybory co do znalezionych duplikatów, które mogą zostać usunięte. Wybory te są dokonywane na podstawie inteligentnego algorytmu. Zamiast sprawdzać pojedynczo pliki i foldery, można wymazać od razu wszystkie dane jednym kliknięciem.

Gemini wyszukuje wszystkie rodzaje plików we wszystkich folderach i bibliotekach. Może przeszukiwać np. iTunes, Zdjęcia. Aplikacja przeszukuje również nieużywane od dawna foldery i pliki, o których dawno zapomnieliśmy.

Jedną z ważniejszych funkcji aplikacji jest wyszukiwanie podobnych danych. Najlepiej wytłumaczyć to na podstawie zdjęć. Są to przykładowo zdjęcia, które zostały zrobione z podobnej perspektywy. Program porównuje również „prawie” takie same dane, gdzie istnieje możliwość, że nie potrzebujemy obydwu plików. Aby zdecydować, co może zostać usunięte, potrzebny jest przejrzysty i dokładny widok. Takim właśnie widokiem dysponuje Gemini 2. W parę sekund można wybrać duplikaty, pogrupować je i usunąć. Poruszanie się między duplikatami a podobnymi danymi jest bardzo proste.

Aplikacja posiada jeszcze jedną ważną funkcję. Gemini 2 posiada samouczący się algorytm. Skaner zapamiętuje to, co wybrałeś do usunięcia i podczas kolejnego skanowania, proponuje swoje rozwiązania z uwzględnieniem poprzednich naszych decyzji. Gemini 2 stara się nam pomóc w każdej sytuacji. Nawet wtedy, gdy przez przypadek usuniemy jakiś plik, nic straconego. Możemy wyświetlić ostatnio usunięte pliki i przywrócić je od razu do ich pierwotnych folderów.

Program możemy pobrać z App Store lub ze strony producenta. Roczna opłata wynosi 77,84 zł. Gemini 2 jest dostępny również w abonamencie usługi Setapp. Zapraszam Was jeszcze do obejrzenia krótkiego filmu, prezentującego możliwości Gemini 2.

 

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: