Aplikacja tygodnia: Quicksilver

Quicksilver to program, który gości na moim Macu od ponad 10 lat. Dzięki tej aplikacji możemy wykonać prawie każde zadanie za pomocą klawiatury. Aplikacja bardzo przypomina w użyciu obecne programy takie jak Alfred czy Lacona.

Quicksilver

Quicksilver jest lekką, szybką i bezpłatną aplikacją dla komputerów Mac, która umożliwia sterowanie komputerem Mac za pomocą klawiatury. Aplikacja pozwala szybko i łatwo znaleźć to, czego potrzebujesz, a następnie działać zgodnie z własnymi potrzebami. Wszystko bez użycia myszki. Na przykład, jeśli chcesz znaleźć aplikację ukrytą w głębi twojego systemu plików, po prostu aktywuj Quicksilver za pomocą klawisza, wpisz kilka liter nazwy aplikacji, a następnie naciśnij Return lub Enter, aby ją uruchomić. Możesz również przejść do następnego okienka i zaznaczyć akcję, którą chcesz wykonać. Do wyboru mamy takie akcje, jak Quit, Trash, Email To …, Run at Login, Move To …, Get Info, Reveal… lista jest długa.

Quicksilver indeksuje i analizuje tylko wybrane części zawartości dysku twardego w katalogu, co oznacza, że ​​szybko lokalizuje i wyświetla elementy pasujące do wyszukiwania. Program ma modułową strukturę, która oznacza funkcje do interakcji z całą masą innych aplikacji (iTunes, 1Password, Safari) po zainstalowaniu odpowiedniej wtyczki.

Najczęściej stosowaną przeze mnie funkcją Quicksilvera jest zmiana rozmiaru obrazka. Właśnie, nie trzeba do tego jakiegoś programu graficznego. Wystarczy na Quicksilver. W pierwszym okienku upuszczamy dany plik graficzny, przechodzimy tabulatorem do drugiego okienka, gdzie wpisujemy polecenie Scale Image i przechodzimy do trzeciego okienka. Tutaj podajemy wielkości, do jakich chcemy zmniejszyć nasz obrazek. Wystarczy, że podamy jedną wartość, a program dobierze automatycznie drugą wartość. Pamiętajmy, jednak, że pierwsza wartość odpowiada szerokości, druga natomiast wysokości obrazka.

Na koniec proponuję obejrzeć film przedstawiający możliwości Quicksilver’a.

Program można pobrać za darmo ze strony macupdate.

 

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: