Program na dziś: Squash

W dzisiejszych czasach wiele osób prowadzi bloga lub swoje własne strony www. Obok treści głównym elementem pojawiającym się na takich stronach są oczywiście zdjęcia. I tutaj pojawia się problem. Zdjęcia zdobywamy albo z Internetu, albo robimy zrzuty ekranu. Jednak takie pliki graficzne ważą dość dużo. Problem może rozwiązać Squash.

Squash

Squash jest prostym programem, którego jedynym zadaniem jest kompresja plików graficznych do mniejszych rozmiarów. Wystarczy, że opuścimy w oknie programu plik graficzny. W ciągu paru sekund otrzymamy „odchudzony” plik. W ustawieniach programu wskazujemy miejsce zapisania pliku końcowego.

Kompresja ta odbywa się prawie bez strat, jeśli chodzi o jakość zdjęć. Aplikacja potrafi nam „odchudzić” plik 2,4 MB do pliku ważącego zaledwie 283 KB.

Plik 2,4 MB

Plik 283 KB

Uważam, że jest to jeden z lepszych programów tego typu. Korzystam z niego regularnie od ponad roku. Aplikacja jest autorstwa Realmac Software Limited i kosztuje w App Store 69,99 zł. Squash jest również oferowany w abonamencie Setapp.

 

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: