Program na dziś: Cardhop vs Systemowe Kontakty

Jedną z rzeczy, którą robię codziennie to wysyłanie maili. Ważnym jest, aby mieć dobry i niezawodny program z kontaktami, który ma możliwość wysyłania maili.

Cardhop

Aplikacja Cardhop to manager kontaktów. Program po zainstalowaniu znajdziemy w menu bar. Jedną z najważniejszych cech tego programu to integracja kontaktów z wielu źródeł (iCloud, Gmail, Twitter, itd.) Dużą zaletą programu jest możliwość wykonania połączeń telefonicznych wprost z pozycji danego kontaktu wywołanego z paska menu bar.

Oprócz wykonania połączenia, możemy w prosty i szybki sposób napisać wiadomość, wysłać maila czy zadzwonić przez FaceTime’a.

Cardhop można pobrać ze strony producenta flexibits lub z App Store. Program kosztuje 47,49 zł.

Obejrzyjcie jeszcze najważniejsze funkcje programu na krótkim filmie.

Bardzo dobrą alternatywą jeśli chodzi o płatny program Cardhop, to …. systemowe kontakty.

Kontakty w macOS

Bardzo często zapominamy o aplikacjach, które oferuje nam sam system.

Kontakty w obecnej formie dają również możliwość (tak jak Cardhop) napisania wiadomości, zadzwonienia, wysłania maila czy połączenia się przez FaceTime.

Kontakty możemy grupować na wszystkie znajdujące się i zsynchronizowane w iCloud oraz kontakty na Macu.

Jeśli chodzi o wizytówkę, mamy do dyspozycji pola takie jak: imię i nazwisko, tel, mail itd. Mamy możliwość przypisania do kontaktu dzwonka, jak również dźwięku SMS. Pod wszystkimi danymi możemy napisać notatkę o danych kontakcie.

Oprócz integracji z Wiadomościami czy Mailem, Kontakty są zintegrowane z systemowym Kalendarzem. Co nam to daje? Jeśli wpisaliśmy w kontaktach datę urodzin danej osoby, to nie musimy się martwić o to, żeby pamiętać o urodzinach. Dzięki integracji Kalendarz przypomni nam o tym wydarzeniu w odpowiednim momencie.

Ciekawą możliwość odkrywamy przy wprowadzonym adresie kontaktu. Gdy najedziemy na adres kursorem pojawia się pinezka. Klikając w nią w programie Mapy otwiera nam się lokalizacja adresu z kontaktów.

 

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: