Program na dziś: ForkLift 3 vs Commander One

Dzisiaj chciałbym przedstawić Wam dwa programy (jak zwykle jeden płatny, drugi bezpłatny). Obydwie aplikacje to manager plików.

ForkLift 3

Kiedyś nie można sobie było wyobrazić korzystania z komputera bez dobrego managera plików. Teraz nie jest to już wymóg korzystania z komputera. Jednak kto potrafi korzystać z managera, ten nigdy nie przestanie , bo to bardzo silne narzędzie i bardzo przydatne.

Dzisiaj chciałem Wam przedstawić bardzo dobrego, lecz płatnego, managera plików jakim jest ForkLift 3. Na łamach MojMac znajdziemy dość ciekawy artykuł o tym programie.

ForkLift 3 – co nam może dać?

Aplikację można pobrać ze strony producenta binarynights. Koszt licencji pojedynczej to 29,95 dolarów, koszt licencji rodzinnej 49,95 dolarów. ForkLift to ceniony manager plików z tradycyjnym, dwupanelowym interfejsem. Program świetnie nadaje się do pracy z dyskami lokalnymi i przesyłania plików na serwery. Obsługuje następujące protokoły i usługi: SFTP, FTP, WebDAV, Amazon S3, Rackspace CloudFiles, AFP, SMB, i NFS. Szczerze powiem, że z racji słabego łącza internetowego zawsze miałem problemy z kopiowaniem większych katalogów. Od momentu, kiedy zacząłem wykorzystywać ForkLift 3 do kopiowania większych katalogów, ani razu nie miałem problemu z zerwaniem wysyłania plików. Stabilność jest znakomita. Jak wcześniej wspomniałem, program ten jest managerem plików z dwupanelowym interfejsem. Jednak mamy do dyspozycji trzeci panel, w którym pokazany jest wybrany plik.

Mamy również do dyspozycji funkcję wyszukiwania plików. Mamy do dyspozycji synchronizację folderów. No i na sam koniec, oczywiście tryb ciemny, który bardzo ładnie wpasowuje się w tryb ciemny macOS Mojave.

Uważam, że mimo ceny program ten jest niezbędnym programem dla każdego użytkownika. Zapoznajcie się jeszcze z możliwościami aplikacji przedstawionymi na krótkim filmie.

 

Commander One – file manager

Commander One to alternatywa dla płatnego ForkLift’a 3. Dla użytkowników ceniących sobie pracę z plikami poprzez managera, będzie to dobre i bezpłatne rozwiązanie. Program można pobrać z App Store.

Commander One to manager plików zbudowany z dwóch paneli. Program został wyposażony w możliwość prezentacji prostej listy, szczegółów jak rozmiar i data, plików ukrytych czy też miniatur. Commander One pozwala na wykonywanie wielu operacji jak kopiowanie, wklejanie, usuwanie, przenoszenie pomiędzy różnymi lokalizacjami. Na uwagę zasługuje bardzo wygodne zaznaczanie – wystarczy przeciągnąć kursorem przez odpowiedni fragment listy plików, by je zaznaczyć lub odznaczyć. Podobnie jak inne menedżery plików, nawiązujące do tradycji Norton Commandera, ten program także da się obsługiwać z użyciem klawiatury.

Zapoznajcie się jeszcze z możliwościami aplikacji przedstawionymi na krótkim filmie.

 

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: