Program na dziś: Fantastical 2 vs Toucan 6

Wielu ludzi narzeka, że nie może się odnaleźć w ogromie zadań do wykonania, umówionych terminów. Dla mnie jednym z narzędzi, które pomagają mi w ogarnięciu wszystkich spraw, jest dobry kalendarz.

Fantastical 2 – kalendarz z górnej półki

Fantastical 2 jest jak dla mnie najlepszym kalendarzem dostępnym na rynku. Na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak systemowy kalendarz. Różnicę można jednak zobaczyć już podczas pierwszych kroków w programie. Zestaw narzędzi, które oferuje Fantastical 2, stanowi o tym, że jest to kalendarz z górnej półki….zarówno narzędziowej jak i niestety cenowej. Program kosztuje 239,99 zł. Aplikację można pobrać z App Store.

Oprócz notatek przypominających, co i gdzie mamy załatwić, można utworzyć przypomnienia, które sygnałem dźwiękowym dadzą nam znać o sprawie do załatwienia. Możemy tworzyć własne kalendarze takie jak dom, prywatne czy praca. Każdy kalendarz możemy utworzyć z innym kolorem. Fantastical 2 współgra z systemowymi przypomnieniami oraz z wpisami z OmniFocus. Do wpisu w aplikacji można dopisać notatkę, dołączyć załącznik lub wpisać adres strony internetowej. Jeśli chcemy wybrać się na jakieś wydarzenie razem ze znajomym, możemy dodać go jako uczestnika notatki. Wtedy on również otrzyma tą informację. Możemy również włączyć funkcję, która będzie wyświetlała kalendarz w wersji mini w górnym menu.

Z programu możemy korzystać z designem w wersji jasnej i ciemnej. Wersja ciemna dobrze komponuje się z obecnym systemem macOS Mojave. Jeśli posiadamy wersję również na system iOS, oczywiście synchronizuje się z wersją na macOS. Naprawdę polecam ten kalendarz mimo tak wysokiej ceny.

Poniżej przedstawiam podstawowe możliwości programu.

Czy mamy jakąś dobrą alternatywę?

Toucan 6: calendar + todo

Oczywiście, że istnieje wiele alternatyw do płatnego Fantastical 2. Program bezpłatny, który chcę Wam zaprezentować to Toucan 6.

Aplikację pobierzemy za darmo z App Store. Aplikacja darmowa zawiera kalendarz i listę do zadań. Program można rozszerzyć do wersji Pro za cenę 37,99 zł.

Toucan 6 – kalendarz dla wszystkich

Program składa się z kalendarza, który jest dość przejrzysty. Można ustawić widok tygodniowy jak i dzienny. Pod kalendarzem mamy listę ToDo, którą w prosty sposób możemy kontrolować.

Do listy ToDo możemy oczywiście dodać potrzebne załączniki. Zadaniem zapisanym na liście ToDo, możemy się podzielić z osobą, z którą wykonujemy dane zadanie.

Jeśli posiadamy wersję na iOS, zadania są synchronizowane poprzez konto iCloud.

Niestety do tej pory nie znalazłem filmu, który mógłby przybliżyć Wam zalety tego programu. Myślę, jednak, że jeśli ktoś szuka dobrego darmowego kalendarza to Toucan 6 jest bardzo dobrym rozwiązaniem.

Bliższe informacje można również znaleźć na stronie producenta.

 

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: