Program na dziś: OmniFocus vs Wunderlist

Dzisiaj zaczynam nowy cykl wpisów, które będą się ukazywać co tydzień. Cykl „Program na dziś” będzie przedstawiał zestawienie programów przeznaczonych na platformę macOS. Z doświadczenia wiem, że dla niektórych jednym z ważniejszych kryteriów jest….cena. Dlatego będę przedstawiał program płatny oraz darmową alternatywę. Mam nadzieję, że w każdym cyklu znajdziecie coś ciekawego dla siebie.

OmniFocus

Dzisiaj chciałem przedstawić program, który jest w czołówce programów do zarządzania czasem. Program ten jest właściwie zbudowany na zasadzie GTD Davida Allena. Mowa tu o OmniFocus 3. Jest to potężne narzędzie do zarządzania czasem, które pomoże każdemu uporać się z ogromem zadań do wykonania. OmniFocusa jako trialową wersję pobierzemy z App Store. Na zapoznanie się ze wszystkim funkcjami mamy 2 tygodnie. Po tym okresie musimy dokonać przelewu. Za wersję standardową musimy zapłacić 189,99 zł. Natomiast za wersję pro programu musimy zapłacić jeszcze więcej bo 379,99 zł.

Jednak za tą cenę OmniFocus daje nam możliwość pracy na najwyższym poziomie. Wszystkie nasze zadania są grupowane wokół utworzonych przez nas perspektyw. Kolejnym wyznacznikiem wspomagającym są konteksty. Z poziomu programu najważniejsze wydarzenia możemy dodać do kalendarza (np Fantastical 2). Również wszystkie wydarzenia zapisane w kalendarzu są zaprezentowane w OmniFocus (jeśli oczywiście damy dostęp programowi do naszego kalendarza).

Podstawą jak najbardziej efektywnego korzystania z tego programu jest podstawowe znajomość założeń metody GTD. Wszystkich zachęcam do zapoznania się z tą metodą, nie tylko po to, aby efektywnie korzystać z OmniFocus. Znajomość metody GTD pozwoli nam być efektywnymi w naszym własnym życiu. A powiedzenie „nie zrobiłem, bo nie miałem czasu” będzie brzmiało niedorzecznie.

Zapoznajcie się proszę z działaniem programu w filmie przedstawionym niżej.

Propozycją darmowego odpowiednika do płatnego OmniFocusa jest Wunderlist.

Wunderlist

Programem darmowym, który mogę polecić do planowania jest Wunderlist. Jest to program bezpłatny. Dzięki niemu możemy zachować kontrolę nad swoimi wszystkimi sprawunkami. Jednak systematyczność, która pozwoli nam wyciągnąć wszystko co dobre z tego programu, musimy wyrobić sobie w nas sami.

W programie ważne wydarzenia, które powinny być realizowane w pierwszej kolejności możemy oznaczyć gwiazdkami. Oczywiście do każdej czynności możemy ustawić powiadomienia. Powiadomienia przypomną nam o odpowiedniej godzinie, że mamy daną czynność do wykonania. Wszystkie działania w programie są synchronizowane z chmurą, tak więc jeśli ktoś posiada ten program również w wersji dla systemu iOS, będzie miał pod ręką wszystkie informacje w iPhonie. Wunderlist pobierzemy z App Store.

Jeśli nie możecie sobie pozwolić na płatnego OmniFocusa, uważam, że darmowy Wunderlist to bardzo dobra alternatywa. Zapoznajcie się proszę z filmem poniżej i zdecydujcie, czy program ten jest warty mojego zachwalania.

 

macpretorians

2 myśli na temat “Program na dziś: OmniFocus vs Wunderlist

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: