Apple Pay obecne w mediolańskim metrze.

Prawie 2 tygodnie Apple Pay funkcjonuje w Polsce. Nowa forma płatności przyjęła się doskonale w naszym kraju. W tej chwili trwa walka u naszego zachodniego sąsiada, aby usługa Apple Pay zawitała również do nich. Ale Apple Pay to nie tylko możliwość płacenia iPhonem lub Apple Watchem w supermarkecie lub sklepie osiedlowym. Jak donosi 9to5Mac w metrze w Mediolanie również można zapłacić zbliżeniowo. Tak więc oprócz kart Visa i MasterCard, również Apple Pay jest tutaj wspierany.

Metro w Mediolanie wspiera Apple Pay.

Miasto Mediolan podjęło decyzję o wprowadzeniu możliwości płacenia dzięki usłudze Apple Pay. Podobnie jak w londyńskim metrze, teraz fani Apple mogą się cieszyć z możliwości płacenia iPhonem lub Apple Watchem. Jak się to odbywa? To bardzo proste. Przy wsiadaniu lub wysiadaniu przytrzymać iPhone’a lub Apple Watcha przy terminalu NFC, aby kupić bilet. To wszystko.

Jak to wygląda w praktyce?

W praktyce wygląda to bardzo prosto i tak jak zostało to opisane. Użytkownik twitter’a setteBIT przedstawił to na swoim krótkim filmie. Filmik można obejrzeć tutaj.

Apple Pay został wprowadzony we Włoszech niewiele ponad rok temu i jest obecnie wspierany przez 18 włoskich banków. Teraz dochodzi do tego komunikacja publiczna.

 

macpretorians

5 myśli na temat “Apple Pay obecne w mediolańskim metrze.

Dodaj własny

    1. Oczywiście, tylko ważne, aby w metrze były właśnie takie czytniki jakich potrzebuje usługa Apple Pay. Tak więc tutaj widzimy, że Mediolan wyszedł na przeciw tej usłudze, umieszczając odpowiednie czytniki w metrze.

      1. nie rozumiem 😉 a są czytkini, które obsługują plastikowe karty a nie obsłużą Apple Pay?

  1. Oczywiście 🙂 takie, które nie obsługują płatności zbliżeniowych 🙂 A tutaj chodzi przede wszystkim o to , że te terminale znalazły się tam tylko dlatego, żeby rozszerzyć miejsca, gdzie będzie się płaciło iPhonem lub Apple Watchem. Pewnie, gdyby płatności Androidem miało takie przyjęcie jak Apple Pay to już dawno byłby tam ten terminal. Ale dopiero popularność Apple Pay wymusiła taki ruch.

    1. a może po prostu wprowadzili takie terminale żeby można było płacić zbliżeniowe w ogóle, a nie specjalnie dla Apple Pay 🙂 we Wrocławiu od lat można płacić zbliżeniowo w komunikacji miejskiej i pewnie w większości większych miast na świecie. Mediolan był po prostu w tyle w tej kwestii 😉

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: