Tweetbot 3 na Mac’a jako nowa aplikacja.

W lutym tego roku Twitter poinformował, że oficjalna aplikacja makowa przestaje być wspierana. Decyzja ta jest nieodwołalna i użytkownicy mogą posługiwać się wersją „przeglądarkową”.

Oczywiście na rynku istnieje od dawna duża grupa programów dla Twittera. Już końcem ubiegłego roku został przedstawiony na rynku program Twitterrific wersja 5 na Mac’a. Poza tym należy wymienić darmowy Tweetdeck lub płatny, ale bardzo popularny Tweetbot.

Tweetbot 3 na Mac’a jako nowa aplikacja.

Właśnie ten ostatni program stał się od wczoraj bohaterem wielu newsów. Nie jako aktualizacja dla istniejącego Tweetbot’a , ale jako zupełnie nowa aplikacja Tweetbot 3 dla Mac’a do pobrania od zaraz za odpowiednią cenę czyli 47,99 zł.

Niektórzy się dziwią, że muszą zapłacić za wersję nr 3, mając przecież zakupioną drugą do tej pory aktualną wersję programu. Wyjaśnienie jest następujące: Po raz pierwszy Tweetbot został zaprezentowany w roku 2012, duża aktualizacja została wydana darmowo w roku 2015. Tweetbot 3 jest postrzegany jako zupełnie nowy projekt, który powinien zostać nagrodzony czyli opłacony przez tych, którzy zdecydują się na jego zakup.

Co nowego przynosi Tweetbot 3?

Tweetbot 3 przynosi ze sobą wiele nowości. Podstawowa szata graficzna pozostaje bez zmian. Jednak design został opracowany na nowo i dopasowany. Nowymi elementami jest Sidebar, który daje dostęp do list, wiadomości i powiadomień. Może ona zostać opcjonalnie wyświetlany. Mamy usprawnioną pracę z kolumnami. Wszystkie media i GIF-y zostają włączone, jak tylko najedzie się na nie myszką.

Do dalszych funkcji i nowości zaliczyć można tryb nocny, Timeline, Multi-Account-Support, tryb pełnego ekranu i wiele innych. Oczywiście wszystkie treści są synchronizowane przez iCloud.

Tweetbot 3 na Mac’a „waży” 5,5 MB, jest dostępny tylko w języku angielskim i jest kompatybilny z macOS 10.12 lub nowszym.

Ciężko mi powiedzieć, czy opłaca się zamiana na nowego Tweetbot’a. Jednak ciekawość zwyciężyła i od wczoraj testuję właśnie wersję Tweetbot’a 3. Jak dla mnie bardzo przyjemnie się pracuje, chociaż nie obyło się bez kilku rzeczy, które bym zrobił inaczej.

Każdy będzie musiał jednak sam zdecydować, czy potrzebuje nowego narzędzia. Faktem jest natomiast, że decyzja Twittera z lutego tego roku, doprowadziła do ożywienia jeśli chodzi o aplikacje dla Twittera na Mac’a.

 

macpretorians

 

Źródło: appgefahren

2 myśli na temat “Tweetbot 3 na Mac’a jako nowa aplikacja.

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: