Programowanie w Swift – od czego zacząć?

Apple oficjalnie zaprezentował swój język programowania Swift w 2014 r. Od tamtej pory cały czas mówi ludziom, że język programowania (czytać należy, że Swift) jest tak samo ważny, jak każdy język obcy. Każdy może nauczyć się programowania – mówi Tim Cook. Każdy powinien nauczyć się programowania – mówi Tim Cook. Swoje słowa wspiera szef Apple, różnymi akcjami firmy, które zachęcają uczniów do nauki Swift.

Ale jak znaleźć ten zapał do nauki? Ja już od 2 lat próbuję się nauczyć C++ i jakoś niestety mi nie wychodzi. Dochodzę do pewnego momentu i koniec. Jedni powiedzą, że to kwestia języka programowania, który sobie wybrałem. Inni powiedzą, że brak mi sumienności. Po części może i jedni i drudzy mają trochę racji.

Może już bym sobie dał spokój, ale natrafiłem na gościa, który jest tylko rok starszy ode mnie i udało mu się nauczyć programowania Swift. Mało tego, zaczął pracę w zawodzie programisty. Krystian Kozerawski, bo o nim mowa, znany również jako mackozer, zaczął swoją naukę w wieku 42 lat. I to właśnie on natchnął mnie niedawno do nauki programowania w języku Swift.

Krystian Kozerawski @mackozer

 

Ja wolę uczyć się z tradycyjnych książek a nie pdf-ów, ale mackozer zrobił coś, aby przekonać tych jeszcze ostatnich wahających się i stworzył bloga „Stary ale junior” , na którym „łopatologicznie” tłumaczy podstawy języka Swift. Stary ale junior jest dla mnie bardzo dużą pomocą w mojej nauce i jest bardzo dobrym uzupełnieniem książki, którą w tym tygodniu zakupiłem.

Tomasz Wołkowski @macpretorians

 

Mam nadzieję, że w ciągu 2 lat uda mi się opanować na tyle język Swift, aby móc samodzielnie pisać swoje programy. Wiem, że wymaga to samozaparcia i sumienności, a przy pracy zawodowej czasami jest to nie do pogodzenia….ale myślę, że warto 🙂

Na koniec proponuję Wam, abyście sprawdzili czym kończy się upór i chęć nauki. Sprawdźcie jak wygląda i działa program, który napisał @mackozer i który znalazł się w App Store.

 Negative zobacz w  App Store

 

macpretorians

2 myśli na temat “Programowanie w Swift – od czego zacząć?

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: