Nowe aplikacje w Setapp.

Setapp jest już znanym serwisem, który w formie abonamentowej proponuje wiele programów dla macOS. Za 10 dolarów miesięcznie można mieć dostęp do całkiem sporej bazy dobrych programów. Setapp, który debiutował rok temu a w tej chwili ma 300.000 abonentów, jest ciekawą alternatywą dla App Store.

Nowe aplikacje w Setapp.

Setapp dba o swoich abonentów i stara się powiększać cały czas swój zbiór programów. W ostatnim czasie dodano parę programów. Z tych paru programów wybrałem dwa, które naprawdę są moim zdaniem godne polecenia.

Pierwszy to Squash.

Jest to bardzo przydatny program dla wszystkich prowadzących np. bloga. Dla wszystkich tych, którzy umieszczając zdjęcie na stronie internetowej, muszą myśleć o tym, aby zdjęcie to nie zajmowało zbyt dużo miejsca. W programie Squash możemy skompresować zdjęcie, a jeśli mamy obraz w PNG, w bardzo łatwy sposób można go skonwertować do „lżejszego” formatu JPG.

Konwertować lub kompresować można również wiele plików naraz.

Drugi program to BusyCal.

Wybrałem ten program, ponieważ sam jestem zakręcony na punkcie produktywności. Sam korzystam z innego kalendarza, ale BusyCal jest naprawdę bardzo interesującym rozwiązaniem.

Oprócz standardowych możliwości, jakie są możliwe również w systemowych kalendarzu, przy każdym dniu wyświetlana jest na górze pogoda na dany dzień. W pasku bocznym widzimy bieżące sprawy do załatwienia. BusyCal jest zintegrowany zarówno z usługami lokalizacji, jak i z Apple Maps. BusyCal bez problemu współdziała z kalendarzami iCloud, Google, Exchange i innymi kalendarzami CalDAV.

Zarówno Squash jak i BusyCal można pobrać z App Store:

Squash zobacz w App Store

BusyCal zobacz w App Store

Jednak patrząc na ceny tych aplikacji….czy nie warto wykupić abonament w Setapp??? Jeśli się zdecydujecie, możecie się dostać na stronę od razu tutaj.

 

macpretorians

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: