Koniec iTunes Store w 2019r.

iTunes i iTunes Store to bardzo ważna część historii sukcesu iPoda. Steve Jobs zadał sobie mnóstwo trudu, wykazał się wizją sprzedaży nie całych albumów, lecz pojedynczych utworów. Przeforsował tą koncepcję w długiej walce z wytwórniami muzycznymi. Przede wszystkim z Sony toczył długie boje o możliwość udostępnienia w swoim sklepie, iTunes Store, utworów jak największej liczby wykonawców.

iPod i iTunes Store tworzyły od samego początku fantastyczne połączenie hardwaru z softwarem i od samego początku był wielkim sukcesem. Tak wielkim, że Steve Jobs zgodził się na udostępnienie sklepu użytkownikom systemu Windows. iTunes i iTunes Store był również bardzo ważną częścią iPhone’a. Jednak od pewnego czasu iTunes Store zaczął tracić na swojej wadze.

iTunes Store: klienci najwyraźniej przestali kupować muzykę.

Apple chce ogłosić koniec koniec iTunes Store 31 marca 2019r. Przynajmniej wg źródła strony Digital Music News. Sukces muzyki „streamingowej” Apple Music doprowadził do tego, że już prawie nikt nie kupuje muzyki w iTunes Store. W związku z tym nie ma już uzasadnienia dla istnienia iTunes Store. Przynajmniej, jeśli chodzi o jego główną rolę, czyli sprzedaż muzyki. Manager Apple Music Jimmy Iovine wyjawił niedawno w wywiadzie dla BBC, że „iTunes Store zostanie zamknięty, jeśli ludzie przestaną tam robić zakupy”. Najwyraźniej ten moment właśnie nadszedł.

Koniec iTunes Store: termin w marcu 2019r. wydaje się być bardzo szybkim terminem.

O zamknięciu sklepu mówiło się od jakiegoś czasu. Ale termin, o jakim się mówiło, miał być „ustawiony” na 2020r. Jest więc sporym zaskoczeniem, że Apple zapowiedział zamknięcie iTunes Store już na rok 2019.

To, że sklep zostanie zamknięty, nie oznacza, że muzyka kupiona w Apple Store nie będzie działać. Wręcz przeciwnie. Cała muzyka, która została kupiona, będzie działała na wszystkich urządzeniach tak jak do tej pory. Jednakże, zalecany jest backup, ponieważ nie będzie możliwe ponowne „ściągnięcie” danego utworu.

Pomijając wszystko, cała muzyka z iTunes Store dostępna jest w „streamie” w Apple Music.

 

macpretorians

2 myśli na temat “Koniec iTunes Store w 2019r.

Dodaj własny

  1. naturalna kolej rzeczy skoro apple music jest w cenie jednego albumu w store. ja tylko czekam aż wprowadzą “apple movie” jako konkurencja dla netfliksa itp.

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: