Siri – pomoc czy zagrożenie?

Wg informacji niemieckiej strony GIGA asystentka Siri postarała się o nowe „rewelacje” jeśli chodzi o użytkowanie iPhone’a.

Od wersji iOS 11 system pozwala na schowanie na ekranie iPhone’a lub iPada treści nowych wiadomości. Jeśli w ustawieniach powiadomień konkretnej aplikacji jest aktywowana ta funkcja, wiadomość, która nadeszła jest pokazana dopiero po odblokowaniu iPhone’a poprzez Face ID lub Touch ID.

Czytelnik brazylijskiej strony Mac Magazine odkrył, że dzięki Siri można obejść te ustawienia. Jeśli poprosi się Siri o przeczytanie nowych wiadomości, ignoruje wszystkie zabezpieczenia i czyta wszystkie nowe wiadomości. Oczywiście przy nadal zablokowanym ekranie iPhone’a.

Problem nie dotyczy systemowego rozwiązania czyli iMessage. Dotyczy natomiast wszystkich pozostałych komunikatorów jak WhatsApp, Telegram czy Skype. Błąd dotyczy zarówno systemu w wersji iOS 11.2.6, jak i aktualnej bety 11.3. Apple zostało poinformowane o luce i należy sądzić, że wraz z finalną wersją iOS 11.3 (która jest oczekiwana już niedługo) błąd ten zostanie naprawiony.

Do tego czasu, należałoby zaznaczyć w ustawieniach np. WhatsApp’a, aby nie pokazywał wiadomości w formie podglądu.

 

macpretorians

4 myśli na temat “Siri – pomoc czy zagrożenie?

Dodaj własny

  1. wydaje mi sie że zawsze (tak jak w każdej innej aplikacji) można było w ustawieniach powiadomień odznaczyć “na zablokowanym ekranie” a nie dopiero od iOS11

  2. Nie zrozumiałeś problemu. Oczywiście, że zawsze można było to ustawić,ale chodzi o to, że Siri czyta wiadomości z zablokowanego ekranu. W takim wypadku mógłbym nie będąc właścicielem odsłuchać wiadomości, które np do Ciebie przyszły.

    1. oczywiście ze zrozumiałem problem, tylko ja mówię, że tak zawsze było, a nie od iOS11, więc nie bardzo wiem co właściwie ten Brazylijczyk odkrył

      1. Nie zrozumiałeś….Brazylijczyk odkrył, że Siri czyta WSZYSTKIE WIADOMOŚCI PRZY ZABLOKOWANYM EKRANIE. A nie powinna tego robić, ponieważ tak jak napisałem, może osoba postronna odsłuchać wszystkie nasze wiadomości, które przyszły. Jedynym ratunkiem w tej chwili jest to, co Ty błędnie przyjmujesz jako odkrycie Brazylijczyka, czyli ustawienie w opcjach, aby nigdy nie pokazywał wiadomości w formie podglądu. Wtedy Siri nie przeczyta tego przy zablokowanym ekranie.

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: